Inzerce služeb

Inzerce služeb je velice důležitá pro propagaci produktů vaší společnosti. Proto využijte efektivní propagace pomocí článků na internetu právě na tomto webu, který slouží pro inzerce služeb.

Svět služeb -> Služby -> Realitní průvodce - Prodej bytu, jak na to?

Realitní průvodce - Prodej bytu, jak na to?

Tags: bydlení | byty | domy | pronajem | reality

Prodej, koupě nebo pronájem nemovitosti je pro většinu z nás důležitou událostí. Někdy je velkým pokušením pouze celou záležitost předat realitnímu makléři. Nespěchejte! Právě proto, že jde o důležitou událost. Proč přenechávat naše těžce vydělané peníze makléřem, když jsme celou záležitost schopni zařídit sami? Role realitního makléře je prostě být prostředníkem mezi prodávajícím a kupujícím. Omezením úkoly prostředníka mohou obě strany ušetřit peníze, celý proces urychlit a většinou i zjednodušit. Realitní kanceláře dnes těží zejména ze strachu lidí a historicky silného postavení. Podmínky jsou často nastaveny nesmyslně nevýhodně pro obě zúčastněné strany kromě makléře - nadměrně vysoké provize, nekvalitní služby (pokud vůbec nějaké).

Na trhu s pronájmem není co řešit, určitě většina z nás vždy toužila nabídnout či najít byt k pronájmu bez provize, bez velkých komplikací a bez vstupů třetích osob. Nejen, že ušetříte nemalou částku, ale máte také možnost vyjednat si i mnohem lepší podmínky a mít nad celým procesem úplnou kontrolu. Vzhledem k tomu, že nemusíte platit provizi, jste schopni cenu nemovitosti snížit o 3-6%, což bude mít vliv na rychlost transakce. Věříme, že právě vy sami jste pro svou nemovitost těmi nejlepšími prodejci. Kdo lépe zná váš dům než vy sami? Realitní agent, který ho viděl jen několik minut? 

 

Jak prodat nemovitost bez realitky?

Krok první - ocenění

Nejjednodušší způsob jak určit prodejní cenu je prozkoumat, kolik stojí podobné nemovitosti v okolí. Podívejte se na internet, do novinové inzerce, případně oslovte sousedů, známých, kteří v poslední době svůj dům nebo byt prodávali nebo kupovali. V okamžiku, kdy poznáte prodejní ceny podobných nemovitostí ve vašem okolí, stanovte vaši prodejní cenu.

 

Krok druhý - trh

Abyste svou nemovitost mohli prodat, musíte o ní především dát vědět. Existuje mnoho realitních serverů, některé jsou určeny pouze pro realitní kanceláře, na jiných najdete inzerci realitních kanceláří i inzerci soukromou.

Co by Váš inzerát měl obsahovat:

Ve formuláři pro zadání inzerátu máte možnost vlastními slovy popsat nabízenou nemovitost. Popis by měl být stručný, jasný a výstižný. Vyzdvihněte vlastnosti, které jsou podle vás nejdůležitější. Např. "Zajímavá cena", "po celkové rekonstrukci" a podobně. Nic vaši nemovitost nepopíšeme lépe než fotografie. Proto vám nabízíme možnost vložit je neomezené množství. Uvědomte si, že právě podle fotografií se kupující nejčastěji rozhodují, zda se budou o nemovitost dále zajímat. Vždy je lepší ukázat fotografii, i když si myslíte, že na ní váš byt nevypadá nejlépe. Mnoho kupujících si prohlíží pouze nabídky s fotografiemi a všechny ostatní přeskakuje.

 

Krok třetí - prohlídka bytu

Na našich stránkách máte několik možností, jak si prohlídku naplánovat. Buď se dohodnete se zájemcem na osobní prohlídce, nebo využijete naši službu a naplánujete kolektivní návštěvu tzn. zadáte čas, místo a všichni zájemci se na prohlídku dostaví najednou.

 

Krok čtvrtý - vyjednávání o ceně

V okamžiku kdy dostanete nabídku, je dobré zvážit všechny její podmínky. Neodpovídá nabídka vaší představě? Pokud máte více zájemců, nebo s se prodejem nespěcháte, vyplatí se většinou počkat na lepší nabídku. Důležitým faktorem navíc není jen konečná cena, ale i platební podmínky.

 

Krok pátý - Transakce prodeje nemovitosti

Nalezení kupujícího a dohodnutí prodejní ceny. Dostali jste se do fáze, kdy jste našli kupujícího a dohodli jste se na prodejní ceně. Nyní máte před sebou jednání o platebních podmínkách a samotný převod nemovitosti na kupujícího.

 

Krok šestý - předání nemovitosti

Ještě před tím, než předáte klíče. V kupní smlouvě by mělo být jasně stanoveno, v jakém stavu se nemovitost předá budoucímu kupujícímu včetně vybavení. Samotné předání bytu by mělo proběhnout na základě předávacího protokolu, který by měl obsahovat podrobný soupis a stav věcí, které prodávající kupujícímu s nemovitostí přenechává.

 

Pro další informace navštivte naše stránky.